900 let obce - dětský den 30.5.2015

900 let obce - dětský den 30.5.2015

I přes počáteční nepřízeň počasí - v noci se přes obec přehnala bouřka s lijákem a vichřicí - některé postavené stany ulétly a stavělo se znovu - se dětský den vydařil. Děti, ale i dospěláci byli nadšeni z vyhlídkových letů, z jízdy bojovou technikou a na všech stanovištích se tvořily fronty zájemců. Všenické děti měly od obecního úřadu poukázku na oběd (řízek s bramborem připravený v polní kuchyni) a jeden vyhlídkový let zdarma.

Nejstaršímu účastníkovi vyhlídkového letu a jízdy bojovou technikou bylo 89 let, nejmladšímu 1,5 roku.

Otazník visel kvůli nepříznivému počasí nad seskokem parašutistů, ale nakonec se zpožděním "Andula" parašutisty vysypala a ti za aplausu diváků přistáli i ve větrném počasí ve vyznačeném prostoru.

Velký zájem byl ale i u ostatních předváděných akcích - hasičská technika soudobá i historická, vozidlo zásahovky Policie ČR, ukázka vozu ZZSPK, ukázky sokolnictví, stanoviště Besipu, průjezd historických vozidel a další.

Spokojenost a pochvala velkého počtu návštěvníků akce byla odměnou pro nadšence a dobrovolníky, kteří celou akci připravovali a poslední týden před dnem "D" strávili při úpravách a značení plochy celé dny - někteří i noci. Obecní úřad všem těmto dobrovolníkům a sponzorům akce děkuje.

 

 

1-60 | 61-63 |
vojenská technika
vojenská technika